När man promenerar förbi Grand Hotel, över träbron till Skeppsholmen och tittar till vänster upp mot kullens topp, ser man vid första anblick något som ser ut som en vanlig kyrka.
Nu är et så stt byggnaden har blivit avkristnad och är alltså inte ett religiöst monument längre utan en konferens- och evenemangslokal. Lusespelet inne i lokalen är fantastiskt vackert och gör den till ett väl val för ett event som ELLE Beauty Awards.
Svenska Elle är som alla säkert känner till, en institution inom trend- och modeplattformarna, där skönhet, make up och hår är tre viktiga ingredienser. Som många andra mediaplattformar, har Elleen egen utmärkelsekväll, ett bra sätt att premiera annonsörer och samarbetspartners, samt de kreatörer som bidrar till det snygga bildmaterial som publiceras i Elle.
Med ovanstående som bakgrund, är naturligtvis många av de inbjudna företagsanknutna gäster, vilka vi inte känner till namnet på. Då gästerna anlände i rask takt, fanns ingen möjlighet att följa upp den detaljen, så i bildgalleriet nedan ser vi inte namnen som det viktigaste, följ i stället med och känn av själva känslan som skapade en hög entusiasmfaktor.
Elles Chefredaktör Hermine Coyet Ohlén kan vara nöld med kvällens upplägg, allt var snyggt och väloljat.
Det bubblade i välkomstflaskorna.
Frontface reporter och skönhetsexpert, hudterapeute Nathalie är med på noterna. Team ELLE
Lite vätskekontroll


Fotograf Ivan da Silva med vän.
Vi tackar för en, på flera nivåer, snygg afton .







Comments are closed.